Z čeho stavíme pergoly, altány, zahradní domky?

Pro zhotovení pergol a altánů používáme převážně smrkové hranoly

 

Dřevostavby a nepohledové tesařské konstrukce

  • tj.základy chatek a střech doporučujeme stavět z nehoblováného dřeva.
    Výhoda = funkčnost nehoblovaného dřeva je stejná, ale cena materiálu nižší. Rozměr stavebního hranolu je 10 x 10 cm a to v libovolnich délkách.

 

Pohledové konstrukce a stavby

Opláštění stavby, palubky,  podlahy, podhledy, dekorace, atd., vždy rádi konzultujeme se zákazníkem. Každému se libí něco jiného a my umíme pracovat s nepřeberným množstvím materiálů, které jsou na trhu.

 

Kotvení a uložení stavby

  • záleží na podkladu dané stavby. V dnešní době je možno většinu zahradních staveb kotvit pomoci zemních trnů. Používáme natloukaci kotvy, šroubovací vruty, patky sloupku do betonu nebo chemicke kotvy. Volbu vrutu mužete nechat na nás. Pro větší stavby je možné domluvit i vybetonování základů.

 

Střechy a střešní krytina

  • na výběr je z několika možností. Záleží na druhu a funkčnosti stavby. Od pálených tašek přes plechové krytiny, asfaltové šindele, barevné lepenky až po polykarbonátové desky. S výběrem správné krytiny vám rádi pomůžeme.

 

Nátěr a ošetření

  • každé dřevo potřebuje ošetřít, proto nabízíme kompletní osetření dřeva natěrem nebo mořením. K dispozici je velká škála barev i napouštěcích laků, lazur a olejů. Záleží jen na daném výrobci. Jak s volbou barvy, tak i s volbou laku vám poradíme.